Právo na vaší straně

Rodina za zpožděný let získala 60 000 Kč!

23.6.2017

AKTUALITY

Rodina Novotných letěla na dovolenou na Floridu, jejich let však byl o 7 hodin kvůli technické závadě opožděn. Jako odškodnění nakonec získali přes 60 000 Kč. Jak se jim to podařilo?

Pan Novotný s manželkou a dvěma plnoletými dcerami letěli loni na podzim na dovolenou na Floridu. Jejich let byl z Prahy do Miami s přestupem v Londýně. Let z Prahy proběhl bez problému, když však rodina dorazila do Londýna, zjistila, že jejich navazující let je o 3 hodiny opožděn.

Nebyl to pro nás až tak zásadní problém, holky se aspoň podívaly po obchodech,“ vzpomíná pan Novotný. Po hodině čekáni se však čas odletu znovu posunul a let již měl celkové zpoždění 7 hodin.

Sedm hodin strávených na letišti již není nic příjemného, i když jsme dostali nějaké poukázky na jídlo, po chvíli jsme se již pěkně nudili,“ říká pan Novotný, který již na letišti začal zjišťovat, proč má letadlo tak velké zpoždění.

Nakonec od pracovníku letecké společnosti zjistil, že zpoždění vzniklo kvůli technické závadě na letadle. „Letadlo údajně mělo problémy s klimatizací, která musela být opravena a náhradní letadlo k dispozici neměli,“ popisuje pan Novotný.

Zpoždění se již neprodloužilo a rodina Novotných konečně odletěla za oceán. „Na dovolené jsem pak na internetu narazil na reklamu společnosti Vaše nároky.cz. Popsal jsem jim náš problém s letem a dostal odpověď, že máme nárok na 600 € za každého,“ vysvětluje pan Novotný.

A skutečně tomu tak bylo, po několika měsících se naší společnosti podařilo získat pro rodinu Novotných přes 60 000 Kč. Každému totiž náleželo přes 15 000 Kč odškodnění, protože jejich let byl zpožděn o více než 3 hodiny a důvodem zpoždění byla technická závada.

Stalo se něco podobného i vám? Váš nárok na odškodnění ověříme zdarma. Odpověď navíc dostanete do 48 hodin.

Zadejte případ k posouzení zdarma → ZADAT PŘÍPAD