Právo na vaší straně

Za 5 hodin zpožděný let rodina získala přes 30 000 Kč

17.7.2018

AKTUALITY

Paní Sikorová letěla s rodinou na začátku května na dovolenou na Krétu. Let z Prahy do Heraklionu byl však o více než 5 hodin opožděn. Jako odškodnění za zpožděný let nakonec celá rodina získala 1 200 €, tedy více než 30 000 Kč.

Paní Sikorová s manželem a dvěma dětmi si přes cestovní kancelář vybrali dovolenou na Řeckém ostrově Kréta. Dle pokynů cestovní kanceláře se v odpoledních hodinách dostavili na letiště v Praze. Jejich let měl odlétat v kolem šesté večer. Ihned na letišti však z odletové tabule zjistili, že májí jejich let zpoždění.

Na odletové tabuli stálo, že náš let má 120 minut zpoždění, když jsme se byli zeptat, proč ke zpoždění došlo, nikdo nám v podstatně nic neřekl,“ popisuje situaci paní Sikorová. Let však nezůstal zpožděn jen 2 hodiny, zpoždění se postupně prodlužovalo a zastavilo se až na 330 minutách.

Po více než 5 hodinách strávených na letišti se paní Sikorová s rodinou konečně dostala do letadla a na dovolenou již bez dalších problému všichni odletěli. Na dovolené pak paní Sikorová zjistila, že let byl údajně zpožděn kvůli technické závadě a že z toho důvodu mají nárok na odškodnění.

Po návratu zpět do Česka se proto paní Sikorová rozhodla zpožděný let reklamovat. Obrátila se proto na naši společnost Vaše nároky.cz. „Jen jsem na stránkách společnosti vyplnila dotazník, přiložila palubní vstupenky a fotku odletové tabule, podepsala elektronicky smlouvu a pak jsem už nic nedělala, vysvětluje paní Sikorová.

Paní Sikorové a její rodině se nám podařilo do dvou měsíců získat odškodnění. Celá rodina tak nakonec získala za zpožděný let přes 30 000 Kč.

Zpožděný nebo zrušený let?

Měli jste také zpožděný let o více než 3 hodiny, nebo byl váš let zcela zrušen? Možná máte také nárok na finanční kompenzaci 250 – 600 €, což dělá asi 6 000 – 15 000 Kč na cestujícího. Váš nárok na odškodnění zdarma ověříme. Stačí vyplnit online dotazník.

VYPLNIT DOTAZNÍK K POSOUZENÍ LETU

Kdy nárok na odškodnění vzniká?

Pokud je váš let zpožděný více než 3 hodiny a příčinou zpoždění nebylo například špatné počasí, máte nárok na odškodnění 250 – 600 €. Výše odškodnění se určuje podle délky letu.

U zrušeného letu vzniká nárok na 250 – 600 € ve chvíli, kdy je let zrušen v posledních 14ti dnech před odletem a zrušení není zapříčiněno nějakou mimořádnou okolností, například špatným počasím.

Více se dočtete v článku → Kdy máte nárok na odškodnění při zrušení nebo zpoždění letu?