Nebankovní instituce obdržela od ČOI dvoumilionovou pokutu za nekalé obchodní praktiky

Liberecká nebankovní společnost Rickabys, s.r.o. dostala od České obchodní inspekce dvoumilionovou pokutu za porušení zákona o ochraně spotřebitele. Společnost se živí poskytováním půjček a zřejmě tuto činnost nevykonávala zrovna poctivě, jelikož si ji ČOI prověřovala na základě stížností spotřebitelů.


Pokuta je tak vysoká proto, že společnost zneužívala těžkou finanční situaci svých klientů k dosažení svého. Kontrola ČOI odhalila, že u pěti klientů se společnost Rickabys dopustila hned několika přestupků - její zaměstnanci používali agresivní obchodní metody a psychický nátlak na klienta, neposkytovali úplné informace, a když už nějaké informace poskytli, byly lživé a těmito činy všeobecně porušili zákaz o užívání nekalých obchodních praktik. Konkrétním příkladem takových praktik by mohlo být třeba to, že telefonní hovor do společnosti stál až 95 Kč za minutu. Společnost svým klientům přislíbila, že jim hovorné bude vráceno - to se však nestalo. Někteří klienti tak museli za telefon zaplatit přes 50 tisíc Kč, ale tyto peníze už nikdy neviděli.
Pokud jste se vy nebo vaše rodina či známí s tímto či jemu podobným případem setkali, neváhejte a obraťte se na nás. Pokud jste právě vy jedním z poškozených klientů společnosti Rickabys, nemusíte zoufat - kontaktujte nás a my už se postaráme o to, aby se vám vaše peníze vrátily.

Zpět na seznam
Novější: Zemědělská družstva odpírají svým členům často i statisíce
Starší: Přivezla si i vaše babička ze zájezdu předražené hrnce? Obraťte se na nás!