Právo na vaší straně

Nebankovní instituce obdržela od ČOI dvoumilionovou pokutu za nekalé obchodní praktiky

18.7.2013

AKTUALITY

Liberecká nebankovní společnost Rickabys, s.r.o. dostala od České obchodní inspekce dvoumilionovou pokutu za porušení zákona o ochraně spotřebitele. Společnost se živí poskytováním půjček a zřejmě tuto činnost nevykonávala zrovna poctivě, jelikož si ji ČOI prověřovala na základě stížností spotřebitelů.


Pokuta je tak vysoká proto, že společnost zneužívala těžkou finanční situaci svých klientů k dosažení svého. Kontrola ČOI odhalila, že u pěti klientů se společnost Rickabys dopustila hned několika přestupků - její zaměstnanci používali agresivní obchodní metody a psychický nátlak na klienta, neposkytovali úplné informace, a když už nějaké informace poskytli, byly lživé a těmito činy všeobecně porušili zákaz o užívání nekalých obchodních praktik. Konkrétním příkladem takových praktik by mohlo být třeba to, že telefonní hovor do společnosti stál až 95 Kč za minutu. Společnost svým klientům přislíbila, že jim hovorné bude vráceno - to se však nestalo. Někteří klienti tak museli za telefon zaplatit přes 50 tisíc Kč, ale tyto peníze už nikdy neviděli.
Pokud jste se vy nebo vaše rodina či známí s tímto či jemu podobným případem setkali, neváhejte a obraťte se na nás. Pokud jste právě vy jedním z poškozených klientů společnosti Rickabys, nemusíte zoufat - kontaktujte nás a my už se postaráme o to, aby se vám vaše peníze vrátily.

Dnes jsme pomohli vyřešit již 36 případů
Dnes se k nám registrovalo 94 klientů