Právo na vaší straně

Soud uznal pád z pivní lavice jako pracovní úraz

14.2.2014

AKTUALITY

Pracovní povinnosti paní učitelky někdy nejsou k zahození, soud totiž uznal, že mezi ně může za jistých okolností patřit i tanec na pivní lavici. Více informací se dočtete ZDE.

Aby ovšem nedošlo k omylu, tak podotýkám, že zde nechceme nijak zesměšňovat úraz, který si paní přivodila. Právě naopak! Chtěli bychom poukázat na to, že, ačkoli si můžete myslet, že domáhání se peněž by bylo z Vaší strany neopodstatněné, protože se Vám Vaše zranění přihodilo při činnosti, která není přímo hlavní náplní Vaší práce, ještě to nemusí nutně znamenat, že nárok na odškodné nemáte.

Jak tedy postupovat, když se Vám něco podobného přihodilo, ale vy si nejste svými právy jistí? Jednoduše! Předejte nám prostřednictvím našich webových stánek nebo telefonu Váš případ, my jej posoudíme a následně Vám sdělíme naše stanovisko.

Výše zmíněný článek se také věnuje tomu, jak jsou od ledna odškodňovány úrazy v ČR. Toto téma jsme se před nedávnem na našem webu řešili: Jak se odškodňují pracovní úrazy? Pořád stejně. Změna přejde za rok.