Nevyplacená mzda od zaměstnavatele. Jak postupovat?

Jestliže dojde k nevyplacení mzdy, je vhodné řešení situace neodkládat a jednat ihned. Nevyplacení mzdy ve výplatním termínu totiž může mít několik příčin. Tou lepší variantou je, že zaměstnavatel na výplatu zapomněl, nebo došlo k jiné administrativní chybě, například v účetním oddělení. V horším případě je však nevyplacena mzda, protože zaměstnavatel nemá peníze, nebo peněžní prostředky používá na úhradu jiných pohledávek. V obou případech je však dobré situaci řešit.

Jako první krok je vhodné zaměstnavatele upozornit, že mzda nebyla vyplacena, a požádat jej o nápravu. Pokud jste zaměstnáni ve věští firmě, můžete se prvně obrátit na vedoucího pracovníka, který celou situaci prověří. Pokud se ani na základě Vašeho upozornění nic neděje, zašlete zaměstnavateli doporučený dopis, ve kterém žádejte své peníze. Jestliže ani tehdy zaměstnavatel nezareaguje, obraťte se na právníka, který Vám s nevyplacenou mzdou pomůže.

Více informací o tom, jak postupovat při nevyplacení mzdy, se dozvíte v článku na pracezeny.cz Dluží Vám zaměstnavatel? Uplatněte svá práva!

Pokud došlo k nevyplacení mzdy od zaměstnavatele, pomůžeme Vám! Zadejte případ k posouzení zdarma a nechte naše právníky, aby spor vyřídili za Vás. U nás za právníka neplatíte.

ZADAT PŘÍPAD K POSOUZENÍ ZDARMA

 

Ikona Máte zájem o zasílání aktualit, tipů a rad?

Zpět na seznam
Novější: Ověřte si zdarma, zda máte nárok na odškodnění při zrušení či zpoždění letu
Starší: Náhrada škody za štěňata