Právo na vaší straně

Nevyplacená mzda od zaměstnavatele. Jak postupovat?

17.3.2017

AKTUALITY

Jestliže dojde k nevyplacení mzdy, je vhodné řešení situace neodkládat a jednat ihned. Nevyplacení mzdy ve výplatním termínu totiž může mít několik příčin. Tou lepší variantou je, že zaměstnavatel na výplatu zapomněl, nebo došlo k jiné administrativní chybě, například v účetním oddělení. V horším případě je však nevyplacena mzda, protože zaměstnavatel nemá peníze, nebo peněžní prostředky používá na úhradu jiných pohledávek. V obou případech je však dobré situaci řešit.

Jako první krok je vhodné zaměstnavatele upozornit, že mzda nebyla vyplacena, a požádat jej o nápravu. Pokud jste zaměstnáni ve věští firmě, můžete se prvně obrátit na vedoucího pracovníka, který celou situaci prověří. Pokud se ani na základě vašeho upozornění nic neděje, zašlete zaměstnavateli doporučený dopis, ve kterém žádejte své peníze. Jestliže ani tehdy zaměstnavatel nezareaguje, obraťte se na právníka, který vám s nevyplacenou mzdou pomůže.

Pokud došlo k nevyplacení mzdy od zaměstnavatele, pomůžeme! Zadejte případ k posouzení zdarma a nechte naše spolupracující advokáty, aby spor vyřídili za vás. Právníka zaplatíme za vás!

ZADAT PŘÍPAD K POSOUZENÍ ZDARMA