Právo na vaší straně

Pojišťovna zamítla vyplatit pojistné plnění, nehoda se údajně stala jinak

20.11.2017

AKTUALITY

Panu Janovi nedala jiná řidička přednost v jízdě, čímž došlo k nehodě. Celou situaci zdokumentovala policie, navíc byl za jejich asistence pořízen záznam z místa nehody. Pojišťovna ale přesto odmítla zaplatit pojistné plnění. Hájila se tím, že auto bylo zřejmě poškozeno jinak, než je uvedeno. Kvůli nesouhlasu s tímto tvrzením se pan Jan obrátil na společnost Vaše nároky.cz.

Řidička, která nehodu způsobila, vyjížděla z vedlejší komunikace na hlavní silnici a pořádně se nerozhlédla. Pan Jan B. byl nucen prudce strhnout volant doprava, aby se vyhnul přímé čelní srážce obou vozidel. Jeho auto skončilo v příkopu a došlo k poškození levé i pravé části vozu. Vozidlo řidičky, která nehodu zavinila, však poškozeno nebylo.

Přivolaná policie doporučila účastníkům sepsat záznam o dopravní nehodě, protože odhadovaná škoda na vozidle nebyla vyšší než sto tisíc korun. Řidička svou vinu přiznala, pan Jan proto předpokládal, že vyplacení od pojišťovny bude i díky tomu pouhou formalitou.

Dočkal se však nemilého překvapení. Bylo mu oznámeno, že pojišťovna nezaplatí škodu, protože se nehoda stala jinak.Šetření zjistilo, že charakter poškození vozidla neodpovídá vámi sepsanému ději,“ stálo v dopise ohledně likvidace škodné události.

„V podstatě mi bylo naznačeno, že jsem si průběh nehody vymyslel,“ říká pan Jan. Pojišťovna nakonec vyplatit pojistné plnění zcela odmítla.

S tímto tvrzením samozřejmě pan Jan nesouhlasil a zaslal odvolání, kde uváděl přiznání řidičky i jména policistů jako možných svědků nehody. Požadoval peníze na opravu svého vozu za téměř 44 tisíc a náklady za pronájem náhradního vozu. Ani na tuto výzvu však pojišťovna nezareagovala kladně.

Pan Jan se proto obrátil na našeho právníka, který ihned začal jednat. Nejprve se pokusil vyřešit spor mimosoudně. Protistrana však stále odmítala klientův nárok uznat, proto se právník se svolením pana Jana obrátil s případem na soud.

Soudní řízení trvalo dva roky. Na jaře roku 2017 došlo k soudnímu smíru a panu Janovi B. byl konečně přiznán nárok. Pojišťovna mu nakonec vyplatila téměř šedesát tisíc korun.

Co dělat, když pojišťovna odmítne zaplatit?

Stalo se i vám nebo vašim známým, že pojišťovna neplnila, i když jste si poctivě roky platili pojištění? Nenechte si to líbit a braňte se!

Pokud s výsledkem šetření pojišťovny nesouhlasíte, určitě se proti němu odvolejte. Jestliže ani pak pojišťovna nebude chtít peníze zaplatit, obraťte se na naše právníky. U nás za právníka neplatíte a ani nic neriskujete ► CENÍK

Stačí vyplnit formulář na našich webových stránkách ► ZADAT PŘÍPAD K POSOUZENÍ ZDARMA