Přivezla si i vaše babička ze zájezdu předražené hrnce? Obraťte se na nás!

Ve čtvrtek 18. dubna měl v našich kinech premiéru film Šmejdi, který zachycuje nekorektní praktiky na nechvalně známých předváděcích akcích pro seniory.


Všichni jsme ve svých poštovních schránkách nejednou objevili lákavý letáček s nabídkou levného zájezdu spojeného s předváděcí akcí produktu, která je cílená zejména na starší generace, jež nejsou vůči nátlaku prodejců tolik odolné, jako ty mladší. Proto účastníci těchto akcí často odcházejí domů s předraženými produkty a o několik desítek tisíc korun lehčí.
Jen za minulý rok provedla Česká obchodní inspekce 241 kontrol předváděcích akcí, díky nimž zjistila, že zhruba 70% prodejců porušuje své povinnosti. Většinou se jedná o nedobrovolný nákup v tísni a za nápadně nevýhodných podmínek, které jsou v rozporu s dobrými mravy. Na to česká legislativa pamatuje a tyto případy se dají řešit. Senioři, kteří byli často vystaveni agresi a lžím, díky čemuž byli donuceni zboží zakoupit, mohou nyní dostat své peníze zpět, přestože se jedná o záležitost několik let starou. Pokud by oklamaní senioři chtěli žádat své peníze zpět, stačí, aby se obrátili na společnost Vaše nároky.cz, která za ně tento problém ráda vyřeší.

Zpět na seznam
Novější: Nebankovní instituce obdržela od ČOI dvoumilionovou pokutu za nekalé obchodní praktiky
Starší: Slibem nezarmoutíš aneb Když pojišťovny nezákonně krátí pojistné plnění