Právo na vaší straně

Přivezla si i vaše babička ze zájezdu předražené hrnce? Obraťte se na nás!

10.7.2013

AKTUALITY

Ve čtvrtek 18. dubna měl v našich kinech premiéru film Šmejdi, který zachycuje nekorektní praktiky na nechvalně známých předváděcích akcích pro seniory.


Všichni jsme ve svých poštovních schránkách nejednou objevili lákavý letáček s nabídkou levného zájezdu spojeného s předváděcí akcí produktu, která je cílená zejména na starší generace, jež nejsou vůči nátlaku prodejců tolik odolné, jako ty mladší. Proto účastníci těchto akcí často odcházejí domů s předraženými produkty a o několik desítek tisíc korun lehčí.
Jen za minulý rok provedla Česká obchodní inspekce 241 kontrol předváděcích akcí, díky nimž zjistila, že zhruba 70% prodejců porušuje své povinnosti. Většinou se jedná o nedobrovolný nákup v tísni a za nápadně nevýhodných podmínek, které jsou v rozporu s dobrými mravy. Na to česká legislativa pamatuje a tyto případy se dají řešit. Senioři, kteří byli často vystaveni agresi a lžím, díky čemuž byli donuceni zboží zakoupit, mohou nyní dostat své peníze zpět, přestože se jedná o záležitost několik let starou. Pokud by oklamaní senioři chtěli žádat své peníze zpět, stačí, aby se obrátili na společnost Vaše nároky.cz, která za ně tento problém ráda vyřeší.