Právo na vaší straně

Radost z bytu mu zkazil hlasitý záchod

25.2.2015

AKTUALITY

Při koupi nového bytu by určitě každý z nás prošel pokoj po pokoji a zkontroloval, zda se například neodlupuje omítka nebo neprosakuje trubka od umyvadla, pokud bychom totiž něco podobného zjistili, jistě bychom požadovali okamžitou opravu nebo slevu z ceny. Problém však nastává, když se ukážou tzv. skryté vady.

Skryté vady jsou nedostatky, které se projeví například až po několika měsících či dokonce letech bydlení v novém objektu, a nelze je tedy odhalit při několika prvotních návštěvách. Může se jednat o plíseň, která se kvůli problémům s vlhkostí objevuje pouze v zimě, přičemž kupující zakoupil nemovitost v letních měsících, nebo o netěsnící okna, která způsobují námrazu i na jejich vnitřní straně. V takových případech je možné nemovitost u bývalého majitele reklamovat a požadovat opravu či slevu z původní ceny.

Právo na náhradu peněz byste měli mít také při nadměrné hluku přicházejícím ze sousedních bytů. Typickým případem je příběh pana Jana, který zaujal i deník Blesk. Článek i s komentářem spolupracujícího advokáta naleznete ZDE.

Dnes jsme pomohli vyřešit již 13 případů
Dnes se k nám registrovalo 36 klientů