Právo na vaší straně

Slabý déšť aerolinky neomlouvá, hurikán ano

18.9.2017

AKTUALITY

Stále více českých turistů volí Ameriku jako vysněný cíl své dovolené. Možná právě vás nebo vašich blízkých se tak kvůli hurikánům dotýká zrušený let nebo zpoždění až několik desítek hodin. Co se vyplatí vědět?

PRŠÍ, NEPOLETÍME

Nepřízeň počasí je nečastějším důvodem leteckých společností pro zpoždění letu. Pro běžného cestovatele může být obtížné odhadnout, zda se aerolinka pouze vymlouvá, či skutečně může být let nebezpečný a je nutné jej odložit.

Když padá pár kapek, nejspíš jde pouze o výmluvu. Pokud je ale silný déšť, či dokonce probíhá evakuace oblasti, zřejmě se opravdu jedná o tzv. mimořádnou okolnost. Tyto komplikace v letecké dopravě způsobují události, které nelze přímo ovlivnit. Mezi takové situace tak kromě hurikánů patří i sopečné výbuchy či zemětřesení. Během těchto přírodních katastrof nárok na odškodnění bohužel nevzniká.

OSTATNÍ LETĚLI A MY NE

Nejste si jisti? Ideální radou v takové situací zní – rozhlédněte se kolem sebe. Odlétají letadla jiných společností? Pokud ano, máte napůl vyhráno a jste na dobré cestě k získání odškodnění za zpožděný let. Cestu ke kompenzaci vám ale kromě nevyzpytatelné přírody můžou zkomplikovat ještě politické nepokoje v zemi či například požár v hale.

ROZBITÉ LETADLO NENÍ DŮVOD

Mimořádná závada na letadle má většinou sloužit jako alibi aerolinek, když nechtějí platit cestujícím za zdlouhavé čekání na letišti. Pokud ještě před odletem došlo k technické závadě na letadle, právo na kompenzaci za zrušený nebo zpožděný let velmi pravděpodobně vzniká.

Pokud máte pochyby, zda se ve vašem případě opravdu jednalo o mimořádné okolnosti, obraťte se na nás. Zejména pokud vidíte, že ostatní aerolinky své lety z daného letiště vypravují, a vy stále čekáte v hale, neváhejte jednoduše zadat váš případ k posouzení.

ZADAT LET K OVĚŘENÍ NÁROKU NA ODŠKODNĚNÍ

Dnes jsme pomohli vyřešit již 9 případů
Dnes se k nám registrovalo 24 klientů