Právo na vaší straně

Za pomoc nám poděkoval i známý italský kuchař Emanuele Ridi

2.12.2016

AKTUALITY

Loni v létě byla v Praze v Dejvicích pitná voda kontaminovaná bakteriemi. Kontaminace byla způsobena průsakem špatně položeného kanalizačního potrubí. Důsledkem havárie netekla pitná voda několik dní a občané byli odkázáni pouze na vodu z dovezených cisteren.

Lépe na tom nebyli ani místní podnikatelé. Většina restauračních zařízení byla nucena dočasně zavřít, protože bez tekoucí pitné vody lze jen těžko tyto služby poskytovat. Majitelům restaurací v důsledku toho vznikla škoda nejen ve formě ušlého zisku, který by z případných zákazníků mohli mít, ale také finanční ztráta za vyhozené potraviny, které nebylo možné spotřebovat.

Poškozený mezi restauratéry byl také známý italský kuchař působící v Česku Emanuele Ridi. Jeho restaurace Ristorante Da Emanuel musela být kvůli kontaminované vodě několik dní zavřená. Jelikož se kuchyně této restaurace zaměřuje na středomořskou kuchyni, která tradičně obsahuje čerstvé mořské plody a zeleninu, ztráty byly znatelné zejména kvůli vyhozeným potravinám. Ryby a další mořské živočichy je totiž pro zachování jejich kvality nutné připravovat čerstvé.

Emanuele Ridi nás požádal o pomoc se získáním odškodnění, které by mu způsobenou ztrátu alespoň trochu nahradilo. Případu se ujal náš právník, který na základě předžalobní výzvy získal pro pana Emanuela za zkažené potraviny odškodnění. Od známého italského kuchaře jsme následně dostali krásnou referenci, za kterou zpětně děkujeme.

Reference: Rád bych za naši restauraci Ristorante Da Emanuel poděkoval… více