Právo na vaší straně

Za zpožděný let jsme dostali přes 20 000 Kč!

18.4.2019

AKTUALITY

Tomáš a Eva strávili nedobrovolně na letišti o 6 hodin více. V konečném důsledku jim to však nevadilo, protože jako odškodnění za zpožděný let získali přes 20 000 Kč.

Tomáš své přítelkyni Evě na narozeniny koupil letenky do Řecka. Letadlo mělo odlétat v pondělí v 9 hodin ráno a v Athénách mělo být chvíli před polednem. Pár tedy natěšeně a s předstihem dorazil již v 7 ráno na letiště do Prahy. Vše vypadalo bez problémů až do chvíle, kdy se na odletové tabuli u letu do Athén objevil nápis Zpožděno a čas odletu se přesunul na 10:30.

Hodina a půl zpoždění se nám nezdála tak hrozná. Říkali jsme si, že se alespoň podíváme po obchodech a zajdeme na nějakou dobrou snídani,“ vzpomíná Eva. Když se však Tomáš s Evou po nějakém čase znovu podívali na odletovou tabuli, přílišným optimismem již neoplývali. Čas odletu do Řecka byl posunut až na 15:30.

Byli jsme z toho nervózní zejména proto, že jsme v Řecku neměli zajištěné ubytování. Mysleli jsme si totiž, že na to budeme mít celý den,“ popisuje situaci Tomáš. Část čekání tedy alespoň pár využil na hledání ubytování, které se jim nakonec přes internet podařilo zarezervovat.

Zpoždění letu se naštěstí již nezvětšilo a pár před čtvrtou konečně odletěl z Prahy. „Ještě ten den večer mi můj taťka napsal, že prý za zpožděný let můžu dostat nějaké odškodnění. Hledala jsem proto na internetu a narazila na Vaše nároky. Vyplnila jsem formulář a požádala o posouzení zpoždění. Za pár dní mi od společnosti přišel e-mail, že na odškodnění mám nárok. Když jsem následně zjišťovala, o jakou sumu se jedná, byla jsem nadšená. Paní konzultantka mi e-mailem napsala, že máme každý nárok na 400 €, tedy dohromady přes 20 000 Kč,“ vzpomíná s nadšením Eva.

A opravdu tomu tak bylo. Eva s Tomášem po dvou měsících od dovolené obdrželi odškodnění, které jim zaplatilo další dovolenou, tentokrát do Španělska. Taky jsme tomu prvně úplně nevěřili, ale popravdě, teď by nám nevadilo, kdybychom měli zpoždění častěji, dodává s lišáckým úsměvem Tomáš.
 

Chcete vědět více, kdy máte nárok až 600 € za zpožděný nebo zrušený let? Přečtěte si zde Kdy máte nárok na odškodnění při zrušení či zpoždění letu?

Stalo se vám něco podobného?

Zadejte případ k ověření nároku zdarma a my vám do 48 hodin sdělíme, zda máte právo na odškodnění.

ZADAT PŘÍPAD K POSOUZENÍ ZDARMA