Pracovněprávní nároky: Absence výplaty po pracovním úraze

Pracovní úraz

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat ,přítel marodil od 24.1.2018 (pracovní úraz) ,26.3.2018 nastoupil do práce ,,do dnešního dne nedostal žádné peníze za Únor,,chci se zeptat na koho se obrátit kdo a jak ho má platit,,lístek na peníze byl odevzdaný včas .Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Váš přítel měl obdržet nemocenskou od 14 dne pracovní neschopnosti od ČSSZ a náhradu mzdy od zaměstnavatele ve výši průměrného výdělku za prvních 14 dnů a doplatek do výše průměrného výdělku za zbytek pracovní neschopnosti. Pokud toto neobdržel, bylo by vhodné obrátit se na zaměstnavatelem s dotazem, zda zaměstnancova PN byla nahlášena ČSSZ a s požadavkem na proplacení náhrady mzdy, kterou má povinnost hradit zamšstnavatel.

S pozdravem, Vašenároky.cz