Pracovněprávní nároky: Agenturní zaměstnávání a neplacené volno

Práce přes agenturu

Dobrý den.pracují u Agentury od 17.7. 2015 a od září jsem pracovala 10dni a 10dni mě nechali doma na neplacené volno. Teď v listopadu zase deset dni jsem pracovala a 10 dni doma a teď v lednu zase jsem doma. Ve smlouvě nemám nic, že bych měla mít neplacené volno, když firma nemá práci.Děkuji.Š.

Dobrý den,

samotný charakter agenturního zaměstnávání spočívá v tom, že uživatel využívá služeb agenturních zaměstnanců právě proto, že nemá dostatek práce pro své kmenové zaměstnance, avšak nárazově potřebuje využít pracovní sílu. Z toho důvodu využívá právě agenturní zaměstnance.

Po uživateli by tedy bylo nepřiměřené požadovat, aby agenturních zaměstnancům přiděloval práci, když ji nemá.