Pracovněprávní nároky: Artroza prstu

Nemoc z povolání

Dobry den pracuji jako kucharka pres 30let a byla mi zjistena artroza 2 a 5 prstu .Je moznost uplatnit jako nemoc z povolani ?

Dobrý den,

v seznamu nemocí z povolání lze nalézt „Aseptické nekrózy zápěstních nebo záprstních kůstek nebo izolovaná artróza kloubů ručních, zápěstních nebo loketních, spojené se závažnou poruchou funkce vedoucí k výraznému omezení pracovní schopnosti.“ Pro konkrétnější posuzování nemoci z povolání je třeba kontaktovat přímo lékaře, který Váš problém vyšetří a může Vám případně nemoc z povolání uznat.