Reklamace/e-shopy: Auto zakoupené v autobazaru má špatný motor

Reklamace vozidla z autobazaru

Dobry den,prosim o radu,cca pred měsícem jsem s bratrem kupoval ojete auto v bazaru,kdyz s nim bratr přijel domu odvezl ho do servisu na podrobnou prohlídku do autoservisu a tam mu bylo zdeleno ze je motor k.o. a ze je otázka casu kdy mu přestane jezdit. Po telefonickem rozhovoru s bazarem se nam smějí do telefonu s tím,ze máme smůlu,je nějaká šance ,aby se to obrátilo v náš prospěch. Dekuji Týle

Vážený pane Týle

V tomto případě by bylo potřeba projít kupní smlouvu a předávací protokol k vozu, zda a jak byl stav vozu při prodeji popsán. Pokud v něm nebyl stav motoru přesně popsán a Vy jste nebyli schopni běžnou prohlídkou stav motoru zjistit, jedná se o skrytou vadu podstatnou a tím pádem by vám vznikl nárok na odstoupení od kupní smlouvy. Pokud by k tomuto bazar nepřistoupil, bylo by třeba postupovat soudní cestou, dále je zde i možnost podat podnět na ČOI pro nekalé jednání.

V případě zájmu se neváhejte obrátit na naši společnost a my Váš případ zdarma posoudíme.