Pracovněprávní nároky: Bezprostředně navazující pracovní poměr a dovolená

Dovolená

Bezprostředně navazující pracovní poměr a dovolená... Když ukončím ppv 12.6. a mám nový ppv 13.6. nepočítá se mi ani u jedné organizace odpracovaný měsíc na nárok dovolené? Musím mít potvrzeno, že v první organizaci mi nedali alikvotní část dovolené a teprve pak obdržím nárok (alikvotní) za červen u nového zaměstnavatele? Pokud se jedná o dny, kdy je sobota a neděle - platí to i v tomto případě? děkuji za odpověď.

Dobrý den,

výměru dovolené a jejich poměrných částí upravuje zákoník práce v § 212. Poměrná část dovolené, za předpokladu bezprostředně navazující změny zaměstnání, přísluší v délce jedné dvanáctiny za tento kalendářní měsíc, a to od nového zaměstnavatele. Bezprostřední návaznost není narušena, pokud se jedná o prodlevu způsobenou víkendy či svátky. Potvrzení není od bývalého zaměstnavatele třeba, jelikož u něj za daný měsíc nárok vzniknout ani nemohl.