Pracovněprávní nároky: Bodové hodnocení za zlomenou nohu

Bolestné

dne 19.2.2013. jsem si zlomil pravou nohu, lékař mě obodoval léčení zlomeniny 160 bodmy. Zajímalo by mě jak budu bodován. L. Tegza

Dobrý den,

hodnota jednoho bodu je podle metodiky Nejvyššího soudu v současné době asi 264,67 Kč, tedy pokud Vaše zranění bylo ohodnoceno 160 body, měl byste obdržet bolestné ve výši 42 347 Kč. Pokud se jedná o pracovní úraz, je hodnota bodu dle Nařízení vlády 250 Kč, bolestné by tedy bylo ve výši 40 000 Kč.