Pracovněprávní nároky: Bodové ohodnocení poškozené šlachy

Bodové ohodnocení

Dobrý den. Před časem jsem měl pracovní úraz a mám ji na Bodove ohodnocení. Měl jsem poškozenou šlachu na levé ruce v prstu a v momentální chvíli je prst v jedné části ochrnuty. Chtěl jsem se zeptat jak se takové hodnocení provádí a co to všechno pro mou osobu znamení. Co se týče bodů a peněz dle zákona. S důvodu mého úrazu již nebyla pro mě najíta jina prace,tak již v Te firmě nepracuji a jak se to nadale resi.dekuji za informaci. S pozdravem Jakub Straka

Vážený pane Strako,

v případě pracovního úrazu máte nárok na odškodnění bolesti, dle bodového ohodnocení, které byste měl obdržet od lékaře. V pracovněprávních záležitostech odpovídá jeden bod cca 250 Kč. Pokud Vám byla dána výpověď, případně jste uzavřel dohodu o rozvázání pracovního poměru z důvodu pracovního úrazu, mělo by Vám náležet odstupné ve výši dvanáctinásobku průměrného výdělku. Je však velmi pravděpodobné, že zaměstnavatel uvedl do výpovědi/dohody důvod jiný. Pokud vám zaměstnavatel odmítne vyplatit bolestné, ušlý zisk či odstupné, neváhejte se na nás obrátit a zadat nám případ se všemi potřebnými podklady.

S pozdravem Vaše nároky.cz