Pracovněprávní nároky: Bodové ohodnocení pracovního úrazu

Pracovní úraz

Dobrý den, prosím vás měl jsem pracovni úraz..diagnoza 8250 byla to komplikovaná operace jsem v neschopnosti na co prosím mám a nemám nárok a pokud možno cca bodové ohodnocení mockrát vám předem děkuji

Dobrý den,

pokud se jednalo o pracovní úraz, máte nárok na náhradu bolestného, nákladů účelně vynaložených na léčbu, ušlého zisku a případně i na náhradu za ztížení společenského uplatnění. Bodové hodnocení bolestného může vždy stanovit pouze ošetřující lékař. Hodnota jednoho bodu pro pracovní úrazy činí 250 Kč. Bodové hodnocení se u Vaší diagnózy pohybuje mezi 80 a 180 body, měla by do něj být zahrnuta i náročnost léčby.