Pracovněprávní nároky: Bolavý loket a nemoc z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den, jsem po operaci tenisového a osteparskeho lokte . Pracuji jako uklízečka a neschopnost mám od 27.7.2017 první operace v červenci a druhá následně v říjnu loket pořád není v pořádku. Můj dotaz je , že pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou a jsem osoba zdravotně znevýhodněna. Mám zažádat ó nemoc z povolání ?

Dobrý den,

záleží na tom, jak jste přišla ke svým zdravotním komplikacím.

Pokud je to následek práce ve Vašem zaměstnání, pak můžete zajít za lékařem, který se zabývá pracovně-právních nároků, aby Vaše podezření potvrdil a postupoval dále v řešení věci

Pokud byste následně měla při uznané nemoci z povolání nebo pracovním úraze problém s vymáháním od svého zaměstnavatele, neváhejte se na nás obrátit.