Pracovněprávní nároky: Bolest při práci z důvodu poškozené páteře

Přeřazení na jinou pracovní pozici

Dobrý den,před měsícem a půl při manipulaci s klientkou z lůžka na invalidní vozík ucítila bodnutí jakoby v pánvi směrem ke kyčli.Nebylo to v tu chvíli až tak bolestivé,ale později se bolest stupňovala natolik,že jsem skončila na pohotovosti,kde jsem dostala obstřiky a léky od bolesti.Samozřejmě jsem skončila na PN.Nyní po vybrání injekcí a tablet od bolesti,mám pořád dost a pro mě a mou práci zásadní problém.Vydržím dělat všechno chvíli.To znamená chůze,pak sednout,či lehnout,manuální práce v podobě vysávání,nebo umytí podlahy je také problém,bolesti se stále vracejí,stoj na místě rovněž tak.Z práce je na mě vyvíjen nátlak kdy příjdu do práce,vůbec nevím co dělat.Práci pracovníka sociální péče se mi velice líbila,ale bohužel mám takový pocit,že jsem skončila.prošla jsem CT,rentgen,magnetickou rezonancí.zpráva zněla,že mám nezvratně poškozenou páteř.Poradíte prosím co dál?Děkuji.za Vaší případnou odpověď.Dittmerová

Dobrý den,

zaměstnavatel je povinen Vás z důvodu ztráty zdravotní způsobilosti (na základě zdravotního posudku) převést na jinou práci, a to buď v rámci pracovní smlouvy., nebo pokud to není možné, může Vás převést i na práci jiného druhu, a to i bez Vašeho souhlasu. Zaměstnavatel však musí přihlížet k tomu, aby pro Vás byla práce vhodná vzhledem k Vašemu zdravotnímu stavu, schopnostem a příp. kvalifikaci. Pakliže však není možné převést Vás na jinou práci, jedná se o výpovědní důvod dle § 52 písm. e) ZP.

S pozdravem Vaše nároky.cz