Pracovněprávní nároky: Bolest zad z práce

Nemoc z povolání Pracovní úraz

Dobry den. Pracuji jako ridic tramvaje jiz 10 let. Za dobu co jezdim jsem na sobe pozoroval ze me cim dal tim vic boli z prace zada ( vozy v zatackach cukaji) dnes sem skoncil na PN se zadama a dle lekaru to vypada na par mesicu rehabilitaci. Jedna se o pracovni uraz? Jak moc je prokazatelne ze to mam prave ze zamestnani? Dekuji

Dobrý den,

o pracovní úraz se určitě jednat může, nebo také o nemoc z povolání; to však musí posoudit Váš lékař a potvrdit to lékařským posudkem.

Pokud tak učiní, máte nárok na náhradu nemajetkové újmy a doporučujeme Vám zadat svůj případ do našeho systému, kde bude důkladně posouzen advokátem k dalšímu řešení.

S pozdravem,