Pracovněprávní nároky: Bolestné a ztráta výdělku

Pracovní úraz Odškodnění za úraz

Dobrý den Stal se mi pracovni uraz Chci se zeptat jestli mám nárok na ztrátu výdělku a ještě bolestné nebo jen na ztrátu výdělku Děkuji

Dobrý den,

v případě pracovního úrazu je nutné, aby Vám ho zaměstnavatel jako pracovní uznal. K tomu je třeba prokázat, že se Vám úraz stal v souvislosti s výkonem práce a se zaměstnavatelem sepsat zápis do knihy úrazů vedenou zaměstnavatelem. Bylo by tedy vhodné mít nějaké svědky. Pokud Vám ho zaměstnavatel uzná jako pracovní, pak stačí, dodáte-li mu požadované podklady pro vyřízení vašich nároků.

V případě pracovního úrazu máte obecně nárok na Náhradu za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti i po skončení pracovní neschopnosti, Náhradu za bolest a případně ztížení společenského uplatnění a také Účelně vynaložené náklady spojené s léčením.

Kdybyste měl problém s tím, že Vám zaměstnavatel nechce pracovní úraz uznat nebo vyplatit nároky, zadejte si případ na webových stránkách www.vasenaroky.cz. Doplníte tam veškeré podklady (lékařské zprávy, apod.) a naši právníci jej posoudí a případně převezmou k řešení.