Pracovněprávní nároky: Bolestné za pracovní úraz

Pracovní úraz

Dobrý den,chtéla jsem se zeptat zdali mám nárok na bolestné od zaměstnavatele...pracuji jako ošetřovatelka kraviček,stal se mi úraz..kopnutím krávy jsem dostala ránu do nosu...mám zlomené nosní kůstky...ale nemarodila jsem s tím.Potvrzení od lékaře mám..má vedoucí mi řekla,že nárok na odškodnění nemám,když jsem nebyla v prac.neschopnosti.Děkuji za odpověď Knotková

Vážená paní Knotková,

nárok na odškodné Vám samozřejmě v případě prac. úrazu vzniká bez ohledu na prac. neschopnost. Je však důležité, aby úraz byl oznámen neprodleně zaměstnavateli a zapsán do knihy úrazů.

S pozdravem,

Vaše nároky