Pracovněprávní nároky: Budu dostávat mzdu po dobu čekání na posudek od závodního lékaře?

Pracovní neschopnost Lékař

Dobrý den. Prosím o vaši pomoc. Jsem po úraze ne pracovnim v dlouhodobe prac.neschopnosti. Skoro 2 roky. Byla mi i prodlužována podpůrčí doba. Nyní invalidní duchod 2 stupně. Neschopenku budu mít ukončenou k datu 21.12.2018. Nejsem schopna do práce nastoupit ze zdravotnich duvodu, navic mě čeká v lednu oprace. Zaměstnavatel mě pošle k závodnímu lékaři a pak nejspíš dá výpověď. Budu dostávat mzdu po dobu čekání na závodního lékaře aniž bych musela nastoupi do práce? Nerada bych skončila dohodou, protože se budu muset do budoucna přihlásit na prac.úřad,tak aby mi nebyla krácena podpora. Děkuji za odpověď. B.

Dobrý den.

Přikláníme se k tomu, že jelikož Váš zaměstnavatel Vám není schopen zajisti prohlídku u poskytovatele pracovně-lékařských služeb okamžitě, a Vy v důsledku Vašeho zdravotního stavu nemůžete pracovat, měla byste obdržet náhradu mzdy.