Bydlení: Bytové družstvo požaduje doplatit zálohy

Družstevní byt Pronajatý byt

Dobrý den, potřeboval bych od Vás poradit. Bytové družstvo mi zaslalo upomínku za nedoplacení měsíčích záloh na byt za rok 2017 a 2018 . V roce 2017 mi bytové družstvo zvýšilo zálohy o 200 Kč měsíčně ( nepodepsal jsem souhlas se zvýšením měs. záloh), ale trvalým příkazem se zasílala původní částka záloh. Nyní chce bytové družstvo po mně abych doplatil dlužnou částku záloh za rok 2017 a 2018 + úroky . Tomu právě nerozumím, proč chce bytové družstvo doplatit stanovené zálohy za rok 2017 ( 200 Kč měsíčně), když rok 2017 byl vyučtován v 03/2018 a přeplatek mi byl vrácen. Nerozumím vyjádření, že musím doplatit saldo konto. Pokud to uhradím, co s těch pěnez se uhradí když mám vyučtovaný rok? Prosím o radu, protože bytové družstvo trvá na doplacení a nehodlá o tom jednat. Děkuji Michal.

Dobrý den,

Z Vašeho dotazu není zřejmé, co je předmětem Vašeho nedoplatku. Je to nájemné? Nebo služby? Elektřina? To je rozhodující.

Dále je třeba si ujasnit, zda jste opravdu obdržel vyúčtování daného plnění za rok 2017. Jestliže byl vyúčtován a Vám vznikl přeplatek, který Vám byl vrácen, není důvod ze strany družstva po Vás vymáhat nedoplatek. Rok je vypořádaný. Se zvýšenými zálohami jste nesouhlasil a evidentně oprávněně. Úrok za rok 2017 po Vás chce družstvo tedy neoprávněně. Rok 2018 je potřeba dořešit přímo na družstvu v závislosti na poskytované službě a přeplatkům za předchozí období.

S pozdravem

Vaše nároky. cz

Zpět do Bydlení