Pracovněprávní nároky: Částečný invalidní důchod a práce přesčas

Práce přesčas

Dobrý den Prosím , může zaměstnavatel nařídit práci přezčas zaměstnanci v částečném invalidním důchodě ? Jsem zaměstnána již 40 let v jednom podniku , práce je nyní už pro mě fyzicky i psychicky náročná , proto po dohodě s lékařem pracuji na zkrácený úvazek. Předem děkují za odpověď. Řezníčková

Dobrý den,
v případě práce nad zkrácený úvazek je jako práce přesčas brána až práce přesahující stanovenou týdenní pracovní dobu ( 40hod/týdně), přičemž těmto zaměstnancům není možné práci přesčas nařídit, tedy až přes běžnou týdenní pracovní dobu. S prací přesčas nad rámec týdenní pracovní doby byste musela souhlasit, bez Vašeho souhlasu Vás nemůže zaměstnavatel nutit. Pokud byste však vykonávala práci pouze nad rámec Vašeho zkráceného pracovního úvazku, je třeba vzájemné dohody se zaměstnavatelem.