Pracovněprávní nároky: Čerpání dovolené ihned po ukončení PN

Dovolená Pracovní neschopnost

Dobrý den,oracuji v Bille jako prodavačka a mám ted neschopenku,chci se zeptat,od 13.7 mám mít dovolenou je možné hned po nemoci jít na dovolenou odjíždíme do zahraničí.Děkuji za odpověd

Dobrý den,

bobu čerpání dovolené určuje zaměstnavatel podle daného rozvrhu čerpání dovolené.
K tomu, abyste na dovolenou mohla ve vámi požadovaném termínu nastoupit, tedy potřebujete souhlas zaměstnavatele.
To, že na dovolenou chcete nastoupit ihned po ukončení vaší PN, není z právního hlediska nijak významné. Jen to samozřejmě může mít vliv na ochotu zaměstnavatele k souhlasu s vaším nástupem na dovolenou.