Pracovněprávní nároky: Čerpání dovolené před nástupem na mateřskou

Dovolená

Dobry den. Pracuju v MS ale mam to od Up z projektu a takze na rok.ted na konci srpna mi konci smlouva, ale 10.8 nastupuju na materskou.Bylo mi receno v praci ze nez nastoupim na materskou ze si mam vybrat dovolenou.ale ja marodim a tvrdi mi ze dovolenou mi neproplati.jak se proti tomu jakoze branit kdyz bych chtela ji proplatit?dekuji

Dobrý den,

pokud pro překážky v práci (např. pracovní neschopnost) nemáte možnost si dovolenou vyčerpat a Váš pracovní poměr skončí, máte právo na to, aby Vám zbývající dovolená byla proplacena.

S pozdravem, Vaše nároky.cz