Pracovněprávní nároky: Čerpání dovolené před nástupem na mateřskou dovolenou

Mateřská Dovolená

Dobry den, v puli cervence nastupuji na materskou dovolenou, v zamestnani pracuji od 07/17 ve vyplatni pasce mam 19.5 dne radne dovolene. Mam narok cerpat celych 19 dni pred materskou dovolenou nebo mam narok jen na polovinu dle odpracovane doby? dekuji

Dobrý den

je nárok vyčerpat celý počet dnů, konkrétní termín však může zaměstnavatel odmítnout z provozních důvodů.