Pracovněprávní nároky: Čerpání dovolené u doby určité

Dovolená

Dobrý den, Mám pracovní smlouvu na dobu určitou do 31.8.2017( od 1. 9. 2016),jsem těhotná, na mateřskou nastupuji 19.6.2017. Jaký mám nárok na čerpání dovolené a co v případě, že ji nestihnu vyčerpat- propadne, nebo ji dostanu proplacenou? Děkuji, Kuncová

Vážená paní Kuncová,

v případě smlouvy na dobu určitou tato končí uplynutím doby na kterou byl pracovní poměr sjednán. Nevyčerpanou dovolenou Vám zaměstnavatel při skončení prac. poměru musí proplatit. Za letošní rok máte nárok za každých 21 odpracovaných dnů na 1/12 Vaší roční dovolené.