Pracovněprávní nároky: Čerpání dovolené v případě, že za rok neodpracuji ani 60 dní

Dovolená

Zaměstnanec má smlouvu od 1.12.2017 do 30.4.2018, onemocněl 15.3.2018. Program mu spočítal dle prac.smlouvy dovolenou r.2017 1,5 dne, dovolenou r, 2018 6,5 dne. Má nárok na proplacení dovolené, když v žádném roce neodpracoval 60 dní? Děkuji. Vonšíková

Dobrý den,

pokud zaměstnanec neodpracuje během jednoho kalendářního roku ani 60 dnů, má nárok na dovolenou ( či její proplacení) za odpracované dny, tedy 1/12 celkové roční dovolené za každých 21 odpracovaných dnů.

S pozdravem,