Pracovněprávní nároky: Čerpání dovolené ve výpovědní lhůtě

Dovolená Výpovědní lhůta

Dobrý den, dotaz na čerpání staré dovolené za rok 2017. Od 1.4. - 31.5. běží výpovědní lhůta, jelikož jsem dala výpověď, ale chtěla bych si vybrat 4 dny převedené loňské dovolené, 28. - 31.5. Zaměstnavatel mi to nechce umožnit, při čemž jsem v pracovním poměru 8 měsiců a dovolenou jsem celkem čerpala 1 den. Jsem zoufalá a nutně potřebuji radu, jak mám postupovat, neboť se zaměstnavatel ohrazuje personálním nedostatkem. Za každou pomoc velice děkuji.

Dobrý den,

píšete, že u zaměstnavatele pracujete 8 měsíců. Pokud tedy u stávajícího zaměstnavatele pracujete od srpna 2017, máte nárok 8 dní dovolené za odpracované období od srpna 2017 do prosince 2017. Tyto dny můžete uplatnit i v letošním roce.

Zákoník práce neudává možnosti pro interní úpravu převodu dovolené. Povinností zaměstnavatele je vyčerpat všechnu dovolenou zaměstnanců za současný kalendářní rok.

S pozdravem,