Pracovněprávní nároky: Čerpání nemocenské ve výpovědní lhůtě

Nemocenská

Dobrý den, jsem v pracovní neschopnosti a chci dát výpověď dohodou, ale mám dvou měsíční výpovědní lhůtu. Můžu počas ní být na pn, nebo mně bude plynout až pn ukončím a na ty dva měsíce se musím vrátit do práce? Jsem zaměstnán na dobu neurčitou po zkušební lhůtě. Děkuji za odpověď, Hurajt

Vážený pane Hurajte,

jestliže se domluvíte se zaměstnavatelem na výpovědi dohodou, můžete tak učinit i bez výpovědní doby, pokud s tím zaměstnavatel bude souhlasit. Po dobu trvání pracovní neschopnosti výpovědní doba normálně poběží, a pokud nebudete trvat na prodloužení pracovního poměru, skončí pracovní poměr dnem sjednaným ve výpovědi dohodou.

S pozdravem Vaše nároky.cz