Pracovněprávní nároky: Čerpání staré dovolené před odchodem do důchodu

Dovolená

Dobrý den.K 29.4.18 jsem ukončil pracovní neschopnost a k 30.4 pracovní poměr .K 1.5.18 odcházím do důchodu.A teď k dotazu. Z roku2016 mi zbylo 10 dní nevyčerpané dovolené .Od listopadu 2016 až do 7.4 .2017 jsem byl v pracovní neschopnosti.Pracoval jsem. do 20.6.2017 kdy jsem opět uznán práce neschopný až doteď.V této době jsem si vybral 3 dny dovolené takže mi zbylo 7 dní. Zaměstnavatel mi tvrdí že za rok 2017 mi žádný nárok nevznikl a zbylá dovolená z roku 2016 propadla .Přitom v pásce za únor ještě byla, za březen už ne.Předem děkuji za vaši odpověd.

Dobrý den,

zde záleží, jestli pracovní neschopnost vznikla v důsledku prac. úrazu nebo nemoci z povolání. Pak by vznikal nárok na dovolenou za celou dobu, v ostatních případech ne. Za rok 2017 by Vám měl dle vašeho zadání vzniknout nárok na jednu šestinu zcelkového maximálního možného počtu dní dovolené. Dovolená z 2016 by pak stále měla být k dispozici a zaměstnavatel by dle § 218/4 měl určit dobu čerpání dovolené.