Pracovněprávní nároky: Chybně uvedená výpovědní lhůta v pracovní smlouvě

Pracovní smlouva Výpovědní lhůta

Dobrý den, v pracovní smlouvě uzavřené dne 16.6.2011 je výpovědní doba stanovená podle § 45 zákoníku práce. V té době byl platný zákoník práce z roku 2006, ve kterém v tomto paragrafu není stanovena výpovědní doba. Chápu tedy správně, že na základě této chyby ze strany zaměstnavatele nejsem vázána žádnou výpovědní lhůtou? Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den, pracovní smlouva by se vždy měla řídit zákony. Pokud je v ní zastaralý zákon, měl by být brán v potaz zákon aktualizovaný. V případě, že z pracovní smlouvy nevyplývá, jaká je výpovědní lhůta, je výpovědní lhůta stanovena zákonam na 2 měsíce.

S pozdravem Vaše nároky.cz