Reklamace/e-shopy: Čím se řídí prodavající

Vrácení peněz

Dobry den chci se zeptat prodávající se řídí reklamačním řádem nebo zákonem? Dal jsem mobil na reklamaci a žádal jsem odstoupení od kupní smlouvy prodejce mi reklamaci zamítl s tím že musím splňovat zákonné záležitosti. myslí tím že státem musí být 3 stejná závada a nebo 4x jiná ale tohle v reklamačním řádu nemají. Konkrétně se jedná o http://www.istyle.eu/cz/reklamacni-rad.

Dobrý den, ano, jestliže v záruční době (která se mimochodem o dobu reklamačního řízení prodlužuje) reklamujete zboží 3 krát se stejnou vadou nebo 4 krát a vice s různou, máte nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz za za zboží. Zákon se samozřejmě nad reklamačním řádem, takže pokud je řád v rozporu se zákonem je neplatný a záležitost by se měla řídit podle zákona.

Obchoníci však často rádi intrikují, přečtěte si například článek Pravidlo reklamace "3krat a dost" berou někteří prodejci doslova