Pracovněprávní nároky: Co dělat při nevyplacené mzdě

Nevyplacená mzda

Dobrý den, bývalý zaměstnavatel manželovi nevyplatil mzdu za prosinec a nyní ani PN za leden. Podávám podnět na IP ale dá se nějak řešit ta PN? Opravdu už nemáme skoro z čeho žít a máme 5 létě dítě. Nyní je manžel v nové práci ale to únor nevyřeší. Děkuji

Dobrý den,

v takovémto případě máte více možností - manžel může podat okamžitou výpověď a bude mít nárok na náhradu mzdy (vizte https://www.vasenaroky.cz/poradna/pracovnepravni-naroky/stitek/nevyplacena-mzda ), nebo nám můžete zkusit zadat případ k bezplatnému posouzení.