Pracovněprávní nároky: Datum výpovědi ve zkušební době

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, chci dát výpověď ve zkušební době s tím,že PP ukončím v pátek a v pondělí nastupuji do nové práce.Ale jelikož je to uprostřed měsíce nevím,zda do výpovědi napsat páteční nebo nedělní datum,když skončím v pátek a začnu v pondělí jinde,tak ty dva dny bych byla nezaměstnaná?Děkuji za odpověď. Marcela

Dobrý den,

po skončení pracovního poměru začíná běžet sedmidenní ochranná lhůta, která slouží ke zmírnění negativního dopadu pracovní neschopnosti, která u bývalého zaměstnance nastane do 7 kalendářních dnů ode dne skončení zaměstnání. Jejím účelem je zajistit nárok na nemocenskou u bývalého zaměstnance, který během jejího trvání onemocní.

S podzravem