Stát: Dědická daň při převodu bytu

Dědictví

Dobrý den.Mé sestře je 84, zemřel jí manžel.Vlastnili 2 byty. Jeden ve Zdíkově na šumavě, druhý v Praze. Oba byty 1+1 byty psány na manžela. Nemají děti. Známí jí tvrdí že bude platit 3/4 milionu až milion dědickou dań.děkuji za odpověď Martínková

Vážená paní Martínková,

již od roku 2014 se dědická daň neplatí, byla zrušena. Jediné, co bude muset Vaše sestra uhradit, je odměna za úkony notáře. Ta se odvíjí od výše dědictví. Jelikož neznáme odhadovanou cenu zděděných bytů, nemůžeme Vám přesně říci, jaká bude výše odměny notáře.

S pozdravem
Vaše nároky.cz

Zpět do Stát