Pracovněprávní nároky: Definice pracovního úrazu

Pracovní úraz

Dobry den muj manzel byl nalezen v kamionu v Nemecku kdyz delal prestavku praskala mu vydut a mel krvaceni do mozku v nemocnici mi na neschopence nezaskrtli ze jde o pracovni uraz jelikoz to je pry spontalni a i kdyz byl v praci pry nedoslo k urazu.Nyni cekam na policejni setreni uz druhy mesic ktere by z Nemecka melo dorazit.

Dobrý den,

bohužel z takto kusých informací nelze posoudit, zda se jedná o pracovní úraz či nikoliv. O pracovní úraz se jedná v případě, že k úrazu dojde v souvislosti s plněním pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s nimi.

Pokud by k úrazu došlo z důvodů, které nesouvisí s výkonem práce, tak se o pracovní úraz nejedná, bez ohledu na to, zda se stal v pracovní době či nikoliv.