Pracovněprávní nároky: Délka dovolené - smlouva na dobu neurčitou

Dovolená

Dobrý den.Nastoupila jsem 6.3.2017 do zaměstnání, prozatím na 6 měsíců, tedy do 5.9.2017. Zaměstnavatel poskytuje dovolenou ve výši 5 týdnů ročně.Můžete mi, prosím, sdělit počet dní dovolené k 5.9.2017? A pokud mi bude smlouva změněna na dobu neurčitou, kolik dní dovolené do 31.12.2017 celkem? Děkuji, Karpíšková

Vážená paní Karpíšková

Zaměstnanci, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce, přísluší dovolená za kalendářní rok, popřípadě její poměrná část, jestliže pracovní poměr netrval nepřetržitě po dobu celého kalendářního roku. Za odpracovaný se považuje den, v němž zaměstnanec odpracoval převážnou část své směny; části směn odpracované v různých dnech se nesčítají. Poměrná část dovolené činí za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru jednu dvanáctinu dovolené za kalendářní rok.

S pozdravem, Vaše nároky