Pracovněprávní nároky: Délka nemocenské po výpovědi

Nemocenská

ze strany zaměstnavatele jsem dostal výpověď a v ochranné lhůtě jsem šel na nemocenskou. Jak dlouho můžu být na nemocenské a pobírat nemocenské dávky. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

výpovědní doba s délkou doby, po kterou můžete být v pracovní neschopnosti, v uvedeném případě nesouvisí. O pracovní neschopnosti tedy rozhoduje lékař. Obecně platí, že zaměstnanec může pobírat nemocenskou v době své pracovní neschopnosti 380 dnů. Zároveň je vhodné uvést, že v určitých situacích může dojít k prodloužení výpovědní doby. Je tomu tak v případě, kdy by výpovědní doba skončila dříve, než Vaše pracovní neschopnost. Pokud ale zaměstnavateli oznámíte, že na takovém prodloužení netrváte, pracovní poměr skončí uplynutím výpovědní doby.