Pracovněprávní nároky: Diety u zahraniční pracovní smlouvy

Pracovní smlouva

Dobrý den , pracuji v Německu na základě německé pracoví smlouvy, . Pracuji CC 12 hod děnně včetně sobot ne a sv . . Praciji jako monter jezdím po celem Německu a Itálii , zaměstnavetel mi odmítá plati diety a příplatky za so a ne.. Mám nári nárok na nějaké diety ?? I pokud praciji v obori INUSTRIE ?? Děkuji za odpověď nebo radu na koho se m,ám obrátit...

Dobrý den,

je složité posuzovat Váš případ bez seznámení se s Vaší pracovní smlouvou. Je však možno předpokládat, že právní úprava bude podobná té v České republice a tudíž nárok na příplatky za odpracované víkendové dny a diety bude zakotven i v Německém právu. Jelikož se Vaše pracovní smlouva bude řídit Německým právem, situace může být trochu rozdílná. V České republice je v takovém případě možno podat žalobu k soudu nebo využít inspektorátu práce, aby situaci prošetřil. O obdobných možnostech lze uvažovat i v případě Německa.