Letecká doprava: Díky zpoždění uletělo letadlo na přestupu

Zpožděný let Nestihnutí navazujícího letu

Hezký den, na jaře letošního roku se nám stala tato nepříjemná událost. Letěli jsme z Kuby do České Republiky s přestupem ve Frantfurtu, Již z Kuby jsme letěli se zpožděním díky kterému nám uletělo letadlo do Čech. Od 18.hodin jsme museli čekat na letišti na nejbližší spoj, který letěl v 6:00 ráno. Tudíž jsme noc přečkali na letišti. Po obrácení na leteckou společnost nám přišlo vyjádření, že na odškodnění nemáme nárok, pouze na účtenky za ubytování a případnou stravu. Je tento postup letecké společnosti adekvátní? Děkuji T.

Dobrý den,

problematika letecké dopravy je jednou z oblastí, kterou se společnost Vaše nároky.cz zabývá. Z výše uvedeného není vyloučené, že byste mohla mít nárok na odškodnění, nicméně záleží na několika faktorech – např. s jakou leteckou společností se let uskutečnil, zda existovaly mimořádné okolnosti, které by případnému odškodnění bránily apod. Po zaslání podkladů (zejm. letenek) bude možné vyhodnotit Váš nárok s jistotou. Zadejte prosím případ na stránce www.vasenaroky.cz a my Váš případ posoudíme.