Reklamace/e-shopy: Díra v omítce domu

Reklamace ostatní

Dobrý den. Koupila jsem dům cca 100 let starý. Při prohlídce vloni v září jsem se seznámila se stavem nemovitosti vevnitř, jelikož kolem domu byl hustý porost( keře a strom). Koupě se uskutečnila letos v dubnu. Po odstranění porostu jsem v rohu na konci nemovitosti našla díru v omítce až na kámen. Majitelce jsem volala do 14- dnů od koupě, slíbila přijet, což se nestalo. Realitní kancelář taktéž odmítla spolupráci. Fotky jsem poslala i znalkyni, která odhadovala nemovitost pro FÚ. Ani ta nereagovala. Jak postupovat dále ? Prosím o radu.

Vážená paní,

v tomto případě se bohužel nejedná o vadu skrytou, ale o vadu zjevnou, která byla pouze zamlčena. Pokud díra nebrání řádnému užívání domu (např. skrze ni nevlhnou zdi), jedná se o nepodstatné porušení smlouvy a vzniká Vám nárok na slevu z kupní ceny domu, popř. na opravu, kterou hradí prodejce. Tato vada však musí být oznámena bez zbytečného odkladu spolu s tím, jaký postup náhrady za vadu volíte. V případě, že protistrana (prodávající) nereaguje, zadejte Váš případ naší společnosti, která ho zdarma posoudí. Nezapomeňte i přiložit finanční ohodnocení vady (tzn. odborný posudek, popř. návrh ceny od společnosti na opravu zdiva).

S pozdravem,

Vaše nároky