Bydlení: Dluh na nájemném

Příspěvek na bydlení

Dobrý den,sestra pobírá starobní důchod cca 7 000kč,nájem platí 4 500kč,na nájemném má dluh.Má nárok na příspěvek na bydlení nebo jiný příspěvek. Děkuji Cetlová

Vážená paní Cetlová

Na příspěvek na bydlení má nárok vlastník nebo nájemce bytu, který je v bytě přihlášen k trvalému pobytu, jestliže jeho náklady na bydlení přesahují částku součinu rozhodného příjmu v rodině ( pro jednu osobu 1944,- Kč) a koeficientu 0,30 (na území hlavního města Prahy koeficientu 0,35), a zároveň součin rozhodného příjmu v rodině a koeficientu 0,30 (na území hlavního města Prahy koeficientu 0,35) není vyšší než částka normativních nákladů na bydlení (pro jednu osobu 7720,- Kč). Více informací lze získat na OSSZ.
Bohužel z Vámi popsaného dotazu nelze jasně odpovědět, zda tyto podmínky splňujete, proto je nutné se informovat u OSSZ.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení