Ostatní: Dluh od známých

Ostatní

Dobrý den,před pár lety sem byl ručit známým na úvěr a dopadlo to tak,že sem skončil v exekuci ta se už doplatila a je ukončena,ale nám velký problém získat peníze,které sem zaplatil na exekuci od těch co si ten úvěr vzaly. Pořád dokola se dohodnem na nějaké dohodě která z jejich strany vždy porušena,už nevím jak dál s nimi. Děkuji za odpvěď,Kamil G

Dobrý den,

bohužel bez dostupných podkladů není možné Vaši situaci jasně posoudit a poskytnout Vám účinnou radu. V případě uspokojení pohledávky věřitele na základě ručení Vám jako ručiteli samozřejmě vzniká regresní nárok vůči dlužníkovi. Pokud dlužníci nejsou ochotni dluh dobrovolně uhradit, bude třeba se s nárokem pravděpodobně obrátit na soud. Je však třeba si dávat pozor na promlčecí lhůtu, ve které musíte nárok u soudu uplatnit, pravděpodobně zde bude platit obecná tříletá promlčecí lhůta.

Bohužel bez konkrétní znalosti všech okolností a prostudování podkladů Vám nejsem schopen poskytnout konkrétnější radu.

Zpět do Ostatní