Ostatní: Dluh po zesnulém manželovi

Dědictví

Manžel loni v dubnu zemřel. Dědictví bylo vyřízeno loni v zari. A začátkem letošního brezna mi přinesl bývalý manželův společník směnku, kterou manžel podepsal,s tím, že mu byly oním spolecnikem zapůjčeny penize a on je teď po mě požaduje. Jsem povinná ji splatit?

Dobrý den,

dědic obecně odpovídá za dluhy zůstavitele, a to i za ty, které by v dědickém řízení nebyly zjištěny. Věřitel nemá vůči dědici právo na úhradu pohledávek pouze za předpokladu, že dědic uplatnil výhradu soupisu, navrhl soudu vyhledání věřitelů zůstavitele a dotyčný věřitel svou pohledávku ve lhůtě do dědického řízení nepřihlásil.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní