Pracovněprávní nároky: Dny krácení dovolené

Dovolená

Dobrý den, chtěla bych de zeptat o kolik dnů se mi bude krátit dovolená v případě že skončím 20.10.2017 (nárok 25 dnů) a odejdu do starobního důchodu a o kolik dnů v případě, že bych skončila až k 31.10.2017. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jestliže Váš pracovní vztah trval od počátku roku, budete mít nárok pouze na tolik dvanáctin dovolené, kolik celých měsíců jste odpracovala. Pokud tedy odpracujete i celý říjen, Vaše dovolená bude činit 10/12 z ujednané délky dovolené. Pokud byste říjen celý neodpracovala, dovolená by Vám příslušela v délce 9/12 z ujednané dálky dovolené.